piątek, 9 stycznia 2015

Świetne kosmetyki z apteki za grosze


1. Maść ochronna z witaminą A - niby nic specjalnego, bo to połączenie zwyczajnej wazeliny z witaminą A, ale działa bardzo dobrze. Świetna na noc przy stosowaniu kwasów, przy wysuszonej skórze wokół nosa podczas kataru, na mocno spierzchnięte usta, jako baza maski na dłonie lub do stóp. Przy tym bardzo wydajna i tania (około 4zł).

2. Pasta cynkowa - nie ma nic lepszego do stosowania punktowego na pojawiające się wypryski. Przy tym w bardzo korzystnej cenie - 3zł.

3. Olejek pichtowy - pomocny w zwalczaniu zaskórników. Może nie zlikwidował mojego problemu, ale zaskórniki na nosie stały się dzięki niemu mniejsze i mniej widoczne. (8zł)

4. Alantan Dermoline lekki krem - bardzo fajny krem do twarzy. Nie robił krzywdy, nie był też hitem wszechczasów, ale chętnie kiedyś po niego znów sięgnę. Dość dobrze nawilżał i działał łagodząco dzięki zawartości alantoiny i pantenolu. Jego cena to około 9zł. Chciałabym wypróbować również inne jego wersje - z witaminą A, A + E oraz witaminą F.

5. Juvit C - świetne gotowe serum antyoksydacyjne do twarzy. Witamina C w glicerynie, dość dobrze się wchłania, jednak najlepiej stosować je na noc.Wystarczy kilka kropelek na całą twarz, więc jest bardzo wydajne (kosztuje 12zł).

1 komentarz: